top of page

Отака х**ня, малята

Сьогодні я хочу розказати вам про легендарну українську особистість — діда Панаса — та його не менш легендарну фразу.


Дід Панас був ведучим телепрограми «На добраніч, діти!» та саме під його історії засинали діти щоп’ятниці упродовж цілих 17 років, починаючи з 1962 р. До речі, схожа за концепцією російська передача з Хрюшею та Степашкою з’явилася тільки у 1964 р. ̶Ч̶и̶ ̶н̶е̶ ̶с̶п̶*̶з̶д̶*̶л̶и̶?̶


«Добрий вечір вам, малятка, любі хлопчики й дівчатка. Це я, дід Панас…» — так зазвичай починав розповідь ведучий. Особисто мене ще тоді не було на світи, але передачі з ним потім ще багато років крутити в повторі, тож вони й у мене асоціюються з дитинством.


Його справжнє ім’я — Петро Вескляров, він народився на Черкащині. Талановитий актор та розповідач історій. Його тембр голосу зачаровував, редакція кілограмами отримувала захоплені листи від батьків та дітей. Та одного разу, коли дід Панас завершив чергову казочку фразою «Отака х***я, малята», діти нічого не зрозуміли, а батьки мало не попадали з диванів.


Є різні версії того, що трапилося. Хтось каже, що в той вечір передача йшла наживо, а ведучій прийшов на роботу на підпитку. Власне, після цього випадку його і звільнили. Маємо й іншу версію: до пана Петра керівництво погано ставилося та і гроші платили дуже малі. Тож, коли за декілька хвилин до передачі актор дістав чергову догану та погрозу звільненням, він зрозумів, що йому особливо немає чого втрачати. Як кидати кар’єру, то хоч так, щоби запам’ятали


Хтось каже, що це все вигадка, і таку фразу актор ніколи не казав. Запис передачі не зберігся (ніколи не існував? Чи був свідомо знищений керівництвом УТ-1?), тож із доказів лишаються тільки численні свідчення людей, які в той вечір чули легендарні слова на власні вуха. Як би не було, але фраза увійшла в історію та стала крилатою. Особисто я її обожнюю.


Отака х***я, малята.


Сьогодні маєте, що подивитися на ніч: https://youtu.be/nymeAES0fUI
364 перегляди0 коментарів

Komentáře


bottom of page