top of page

Українські страви, про які вам ніхто не розкаже

Оновлено: 9 лист. 2022 р.


Є така українська страва, про яку вам не розкаже Джеймі Олівер та інші. А я розкажу. Бо в нас із вами відверті стосунки.

Страва називається «порскана бульба». Що таке бульба, ви вже в мене знаєте. Це діалектне слово, яким позначають картоплю. Рецепт простий, але вимагає специфічної навички, яку здобути можна тільки практикою.

Картоплю треба почистити та відварити в кількості, достатньої для того, щоби нагодувати усю сім’ю та гостей, якщо такі є або очікуються. Картопля гарно викладається в одну велику миску. Потім господиня — якщо вона пройшла відповідне тренування — набирає в рот сметану й робить «пфффф» на картоплю. Результат залежить від рівня майстерності. В ідеалі страва має вкритися дрібними бризками. Подавати вже.

Є схожий рецепт — «порскані піроги». Це вареники, відварені та покладені в миску. Порскають їх теплим розтопленим маслом.

Якщо ви думаєте, що гірше вже бути не може, то я вас здивую: може! Ще є “зазубрений борщ”. Принцип той самий, тільки борщ порскають пережованим зубчиком часнику.

Тепер можете ригати.

І переходимо до добрих новин:

1. Ми живемо в часи, коли можна вибирати, які традиції ми хочемо зберігати, а які мусять лишитися в минулому.

2. Ви, поки це читали, на хвильку відволіклися від думок про складнощі життя.

3. Все буде добре. Тільки страви не порскайте.
868 переглядів1 коментар

Останні пости

Дивитися всі

1 Kommentar


Oleh Rybalchenko
Oleh Rybalchenko
06. Nov. 2022

Побачивши заголовок, згадав шалату - меганезвична річ з Карпат, пробували якось у місцевих на полонині. Цікава страва, хоч організм перший час не міг визначитися, чи то дуже смачно, чи треба повернути щойно зʼїдене навколишньому світу якнайшвидше:)

Gefällt mir
bottom of page